tipy ako vyčistiť koberecVraví sa, že koberec máme radi dovtedy, kým ho netreba čistiť. V tej chvíli sa nám zježia všetky chlpy a máme pocit, že „šúrovanie“ koberca je tá najnevďačnejšia činnosť na svete. Bolia nás kolená, chrbát, všetko je lepivo mokré, vlhké, celá miestnosť odrazu nevábne vonia a nám sa zdá, že to nikdy neskončí. – Čistenie kobercov Prievidza

Ešte horšie to býva, keď sme s tou drinou hotoví. Výsledok nás len málokedy uspokojí, koberec nemá iskru, farby sú bezfarebné a dojem býva – slušne povedané – na milú milú. Často sa po tejto skúsenosti zaprisaháme, že už nikdy viac a nabudúce si objednáme službu profesionálov, nech to stojí, čo chce.

Ak ale máme poriadnu smolu a po čase si vyberieme profi extrakčné čistenie, zažívame vyššie popísané pocity znovu, len s tým rozdielom, že sme za ne zaplatili nemálo peňazí. To potom celkom vážne uvažujeme, či koberec nevyletí oknom do smeti a nedáme prednosť holej podlahe. Ktorá sa aspoň netvári, že je viac ako len podlaha.

Možno…

rady ako vyčistiť koberecMožno je to na neuverenie, ale tieto príbehy a myšlienky klientov zažívame vo firme A SERVIS LIPKA takmer denne. Raz čístíme škvrny od vína, inokedy od kávy, potom príde veľké, predsviatočné upratovanie.

Inokedy to býva kompletné čistenie po stavbároch, po presťahovaní, môže ísť o big firemné upratovanie. Občas však firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. čistí aj koberce, ktoré sú „čisté.“ Stáva sa to v prípadoch, keď spomenutá extrakčná metóda zlyhala a klient si ďalej nevie rady.

Sem-tam zákazník zvolí aj tzv. suché čistenie. Tento postup má výhodu v nízkom stupni hydratácie kobercov, takže plocha koberca nebýva zbytočne nasýtená vodou. Navyše, vylučuje rôzne deformácie koberca, zmeny jeho farebnosti alebo výskyt škvŕn a fľakov. Ide skrátka o technológiu, ktorá sa hodí k výrobkom vyžadujúcim nanajvýš šetrný prístup. 

Žiaľ…

kvalitné čistenie kobercovŽiaľ, táto prílišná „jemnosť“ bráni dosiahnutiu vyššej účinnosti, takže dokonale vyčistený koberec býva skôr zbožným želaním, ako hmatateľnou skutočnosťou. Aj preto je oveľa účinnejšie a efektívnejšie, čistiť odolnejšie škvrny pomocou strojovej hĺbkovej metódy, ktorú ponúka spoločnosť A SERVIS LIPKA.

Naša firma je dlhodobo orientovaná na najmodernejšie technológie, ktoré momentálne oblasť upratovacích a čistiacich služieb poskytuje. Aj preto patríme už viac ako dve desaťročia k absolútnej špičke v oblasti upratovacej a čistiacej činnosti v rámci strednej Európy.

Naše služby dlhodobo oceňujú spokojní zákazníci nielen v Českej republike, na Slovensku, ale tiež v Rakúsku alebo Nemecku. Aj to svedčí o komplexnosti našej ponuky, dosahovanej a trvalej kvalite a klientskej spokojnosti.

Technológia…

kde nechať vyčistiť koberecTechnológia hĺbkového strojového čistenia reprezentuje metódu, ktorá je po každej stránke vysoko účinná, efektívna a moderná. Ak by sme ju porovnávali s už spomínaným spôsobom ošetrenia kobercov, teda extrakčnou – mokrou – metódou, treba si priznať, že extrakčný spôsob je v súčasnosti jednoznačne neúčinný, technologicky zastaraný a neefektívny.

Obecne sa už dávno dobre vie, že extrakčný systém sa napríklad vôbec nehodí na hĺbkové čistenie kobercov. Dokonca sa v praxi jasne ukázalo, že použitie tohoto spôsobu ošetrenia koberca prináša oveľa viac problémov ako úžitku, čo si žiadny klient určite neželá.

Tým hlavným nedostatkom býva veľa ráz potvrdený fakt, že táto zastaraná čistiaca technológia môže na vzhľade koberca zanechať dlhodobé, často nevratné škody. Po úplnom vyschnutí čistenej plochy sa totiž na koberci vynoria vskutku nevzhľadné škvrny. Ktoré narušujú celkový vzhľad a ničia štruktúru samotnej textílie.

Za…

cena čistenie kobercovZa istých podmienok býva odstraňovanie takýchto fľakov oveľa náročnejšie, ako samotné prvotné čistenie. Žiaľ, mnoho klientov sa ešte aj dnes nechá ľahko presvedčiť a zlákať rečami o celkovej výhodnosti extrakčnej metódy, jej finančnou úspornosťou a výborným pomerom konečnej kvality a ceny.

Naproti tomu firma A SERVIS LIPKA sa pri objednávke spolieha predovšetkým na overenú, modernú technológiu, skvelých, odborne zdatných ľudí a špičkovú techniku. O zákazníkov sa tak starajú len stabilní a skúsení zamestnanci. Čo znamená, že s brigádnikmi alebo sezónnou výpomocou spoločnosť programovo nespolupracuje.

Kmeňoví pracovníci A SERVIS preto dokonale ovládajú metódu a detaily hĺbkového stojového čistenia kobercov pomocou kotúčového stroja. Zároveň majú aktuálny prehľad, aký typ čistiaceho prostriedku možno použiť pre ten ktorý konkrétny koberec.

Skúsme…

strojové čistenie kobercovSkúsme teraz hovoriť o samotnej metóde hĺbkového strojového čistenia a uplatňovanom postupe. Úvodná, prvá fáza spočíva vo využití výkonného kotúčového stroja s rotačnými kartáčmi, ktorý umožňuje učinnú a systematickú aplikáciu unikátnej chemickej látky priamo do štruktúry čisteného koberca.

Aplikácia tohoto účinného chemického roztoku pritom prebieha tak dlho, pokým z koberca neodstránime všetky nazhromaždené nečistoty. Zároveň týmto postupom celkom spoľahlivo likvidujeme aj takú špinu, ktorá bola dlhodobo usadená v hĺbke jeho štruktúry.

Metóda strojového čistenia ale poskytuje ďalší benefit naviac. Koberec zbavujeme prítomných mikroorganizmov, zdravie ohrozujúcich alergénov alebo roztočov. Pre veľmi špecifický okruh našich zákazníkov akými sú hlavne matky s deťmi, seniori alebo domáce zvieratá, je práve toto konštatovanie dôležitou a cennou informáciou.

Takto…

dezinfekčné čistenie kobercovTakto vyčistený koberec býva nielen dokonale čistý, ale aj kvalitne vydezinfikovaný. Koberec tak po čistení získava vysoké hygienické parametre, ktoré mu dovoľujú, aby ho naplno užívali malé deti, zvieratá, prípadne poskytoval služby v zdravotníckych, či sociálnych zariadeniach.

A propos. Pre zákazníka je tu ďalšie príjemné plus. Vlas koberca dokážeme strojovou metódou dokonale napriamiť a vrátiť mu späť stratený objem, čo prispieva k výbornému dojmu a maximálnej spokojnosti zákazníka.

Spoločnosť A SERVIS LIPKA využíva teda pri svojej čistacej práci modernú špičkovú techniku, účinnú chémiu a perfektne vyškolených zamestnancov. Stabilné jadro tejto zohratej trojice v každom prípade tvorí vysokovýkonný kotúčový stroj s rotačnými kartáčmi.

Samotná…

hĺbkové čistenie kobercovSamotná technológia strojového čistenia je v zásade rad na seba naväzujúcich krokov, ktoré majú svoje určenie a miesto. Vo chvíli, keď sa do hĺbky koberca dostal špeciálny čistiaci prípravok a pena vykonala v koberci všetko potrebné, prišiel čas, aby sa pridal ďalší, nesmierne cenný technický pomocník.

Je ním mimoriadne výkonný, trojmotorový vysávač, ktorý uzatvára oblúk využívaných technických prostriedkov. Tento skvelý, moderný stroj postkytuje v každodennej práci nielen potrebný extrémny výkon a silu, ale tiež jedinečnú jemnosť, čo sú prvky, ktoré od seba pri čistení kobercov nemožno oddeľovať.

Zákazníkovi preto tento proces ponúka niekoľko jedinečných výhod odrazu. Vďaka ohromnej sacej sile tohoto výkonného stroja, ktorá ale zároveň spĺňa aj vysoké parametre ochrany čistenej plochy, dokážu naši odborníci z koberca odstrániť zbytky čisticej peny, všetky uvoľnené nečistoty, roztoče i alergény.

Pozoruhodný…

rýchle čistenie kobercovPozoruhodný výkon tejto skvelej mašiny zvládne z koberca odsať taktiež zvyškovú vodu, takže koberec je po dokončení čistenia už suchý a je ho možné celkom bezpečne užívať. Táto výhoda vyniká najmä pri bližšom porovnaní so spomenutou, no morálne zastaranou extrakčnou metódou a jej technologickými obmedzeniami.

Možno bude na prospech veci znovu si pripomenúť, že počas extrakčného systému čistenia koberec do tela prijme priveľa vody. Zastaraná, neefektívna technológia a málo výkonná technika ju neumožňujú odstrániť v plnom rozsahu, a tak klient musí – chtiac-nectiac – čakať, kým sa plocha koberca prirodzenou cestou nevysuší.

Proces sušenia ale môže trvať až deväť hodín, počas ktorých sa koberec navyše neodporúča naplno využívať. Naviac sa na povrch koberca vyplaví aj množstvo nečistôt a starej špiny. Po úplnom vyschnutí sa preto na ploche začnú vytvárať vyššie spomínané fľaky a mapy.

Asi…

ľahké čistenie kobercovAsi tiež neuškodí zdôrazniť, že okrem svojej ohromnej sily a dostatočného výkonu sa vysávača voči všetkým druhom kobercov chová nanajvýš ohľaduplne, takže všetky tie nepodložené obavy z „akéhosi“  poškodenia povchu koberca sú v celom rozsahu nepodložené a nezakladajú sa na jedinom pravdivom prípade.

Na krásne čistý koberec by však len extrémny výkon stroja úplne nestačili. Skvelého pomocníka predstavuje unikátna a vysokoúčinná chémia nemeckej proveniencie Bosch RTS. S pomocou jej výnimočných vlastností odstránime z koberca nazbierané nečistoty, vrátané tých, ktoré sa do hĺbky štruktúry dostávali po celé roky.

V priebehu práce stroja sa z chemického prípravku vytvára veľmi aktívna a hustá pena, ktorá postupne a spoľahlivo preniká dovnútra a do hĺbky. Neúnavne na seba nabaľuje nečistoty, roztoče i alergény, čo vedie k postupnému a celkovému vyčisteniu koberca. 

Práve…

najlacnejšie čistenie kobercovPráve tu sa dá vidieť podstatný rozdiel oboch porovnávaných technológií – hĺbkovej strojovej metódy a extrakčného spôsobu. Spoločnosť A SERVIS LIPKA čistí do hĺbky, takže nečistoty sú odstraňované nekompromisne. Extrakčný systém vyčistí ale len povrch koberca. Pričom vďaka zastaranej technológii odstráni špinu iba nedokonale.

Treba zopakovať, že strojové hĺbkové čistenie je vysoko spoľahlivým a overeným postupom, ktorý už presvedčil množstvo klienov. Výsledkom nie je len čistý a nadýchaný koberec, ale koberec s výnimočnou hygienickou čistotou.

Rezultát procesu čistenia firmy Čistenie kobercov Prievidza, by však nebol úplný, ak by sme nehovorili aj o treťom technologickom kroku. Trojmotorový vysávač koberec zbaví nielen zvyškov nečistôt, roztočov i alergénov.

Strojová…

lacné čistenie kobercovStrojová metóda si totiž dokáže účinne poradiť aj s nepríjemnými pachmi a arómami. Môže ísť o pachy a vône z kuchyne, cigariet, dechtu a alkoholu alebo zápach spojený s domácimi zvieratami. I v takomto prípade dokáže A SERVIS svojim klientom podať pomocnú ruku a suverénne zasiahnuť.

Keď sa teda skončí aj táto posledná technologická etapa strojového čistenia, ktorú A SERVIS pre klienta vykonal, zákazník pre sebou vidí vskutku výnimočný výsledok. Je ním dokonale a  hĺbkovo čistý, vydezinfikovaný, suchý koberec. Ktorý sa dá bez ďalšieho čakania používať.

Strojové hĺbkové čistenie spoločnosti A SERVIS LIPKA tak jednoznačne dokazuje, že je vo svojich dosahovaných výsledkoch bezchybné a nanajvýš dôveryhodné. Firma preto na trhu ponúka vyvážený a praxou preverný systém čistenia, ktorý zákazníka nesklame.

Snáď…

údržba koberceSnáď sa hodí jeden príklad za všetky. Nie je to tak dávno, čo sme boli oslovení istou domácnosťou, ktorá mala za sebou oslavu narodenín svojich dvojičiek. Samozrejme, že sa nezaobišli bez množstva hostí, zábavy a radosti detí.

Žiaľ, stalo sa, že v zápale hry sa podarilo rozliať na koberec džbán s pomarančovým džúsom, čo nebola žiadna maličkosť. Najprv sa rodine zdalo, že ich prvé a akútne čistenie problém vyriešilo, no džús, cukor, a hlavne ich množstvo, spôsobili vznik škvŕn a fľakov, ktoré postupne zaschli a následne sa už ťažko odstraňovali.

Radi sme sa s rodinou dohodli a v presne stanovenom čase zazvonili pred dverami bytu. Koberec bol džúsom viditeľne poznačený, miesto po rozliatom nápoji bolo už na dotyk drsné, lepkavé a ohraničené sivým lemom zachytených nečistôt.

Dali…

ako odstrániť škvrny na koberciDali sme sa preto bez meškania do práce. S našim výkonným kotúčovým strojom a s kvalitnou chémiou sme postupne nad fľakmi začali víťaziť, pričom samotná pena dávala tušiť, koľko nečistoty a vysušených zbytkov sladkej šťavy ešte v škruktúre koberca bolo.

Asi po hodine sme s prácou skončili. Domáca pani sa od samej spokojnosti široko usmievala a ďakovala nám za profesionálny prístup a kvalitne odvedenú robotu. Pre nás síce išlo o dennú rutinu, ale človeka vždy poteší, ak vám druhá strana dá najavo, že ste pracovali poctivo, naplno a s dobrým výsledkom.

Pani sa pri našom odchode – už takmer medzi dverami – vyjadrila, že odteraz má v domácnosti jeden veľký problém s kobercami vyriešený. Vo firme A SERVIS LIPKA našla skutočných odborníkov – príjemných a milých ľudí – ktorí majú svoju prácu nielen radi, ale robia ju pre maximálnu spokojnosť zákazníka.