čistenie betónových podláhcena čistenie podláhKeď som skončil školu a začal natvrdo pracovať, nadobudol som v istej firme, už po pár rokoch pocit, že systém „ráno do práce a večer z práce“ nebude presne to, čo by ma napĺňalo. Začal som preto celkom vážne uvažovať o možnosti, že s tým treba niečo urobiť.

Odísť do zahraničia nebolo práve schodné riešenie. Keďže som tu mal mamu, a tá ma potrebovala. Hľadať iné zamestnanie síce východiskom bolo, no záruka, že trafím do čierneho mala skôr podobu príbehu z tisíc a jednej noci.

Všetky tieto otázky za mňa vyriešila náhoda. Na futbalovom zápase som stretol spolužiaka zo strednej školy. Nebudem tu rozoberať detaily a nepodstatné minúty nášho dlhého stretnutia. Výsledkom bola nečakaná ponuka, či sa k môjmu  spolužiakovi nepripojím a nestanem sa jeho kolegom v podnikaní.

To…

čistenie drevených podláhTo viete, že som si všetko dobre zvážil, ale napokon na jeho nečakanú ponuku kývol. Dnes, viac ako päť rokov po tomto šťastnom stretnutí som viac ako spokojný. Našej firme s kancelárskymi potrebami sa slušne darí, postupne silnieme a rastieme, dokonca máme ďalších nových zamestnancov.

K veľkodistribúcii sme pridali aj maloobchodný predaj a zriadili vlastný shop. Ukázalo sa, že sme mali dobrý nos. Náš shop priebežne dosahuje viac ako dobrú návštevnosť a obrat postupne rastie. Jedného dňa, tesne po zatvorení predajne, som sa v predajni zastavil kvôli istej maličkosti. Všetko síce dopadlo ok, ale nečakane ma prekvapil vzhľad podlahy.

S kolegom sme sa hneď na druhý deň dohodli, že ju necháme poriadne vyčistiť, keďže nielen tovar a personál predávajú. O pár dní sme tak mali vybranú firmu, ktorá mala dať podlahu predajne do poriadku. Dosť nemilo ma prekvapilo, keď sa mi ozval človek z firmy s prosbou, či môžu čistenie o týždeň posunúť.

Ok…

čím vyčistiť podlahuOk, pomyslel som si, stane sa, veď sme len ľudia. A tak sme čakali ďalej. Tesne pred finálnym termínom sa mi ten pán predstavil do telefónu opäť. Že vraj veľké sorry, dajako nestíhajú, ale naisto prídu, aj keď termín na čistenie podlahy musia rozdeliť na dva dni. 

Srdečne, ale odmerane som firme poďakoval a bolo mi jasné, že s touto partiou sme skončili. Doma som si sadol k webu s pevným rozhodnutím, že poctivú, slušnú a profesionálnu firmu si nájdem znovu. Po pravde, možností tu bolo dosť a dosť, no triafať naslepo nemalo zmysel. Sústredil som sa preto hlavne na odkazy klientov a ich reakcie.

Tento kľúč sac ukázal ako správny. Rýchlo sa mi z webu vynorila upratovacia spoločnosť A SERVIS LIPKA, s.r.o. ktorá mala na svojom konte celé desiatky kladných reakcií, poďakovaní a pozitívnych odkazov. Striedali sa pri nich nielen veľké, či malé firmy, rôzne typy domácnosti, ale aj kadejaké inštitúcie, sociálne alebo zdravotnícke zariadenia. 

S týmto…

ako vyčistiť podlahuS týmto poznaním som do upratovacej a čistiacej firmy A SERVIS LIPKA zavolal a požiadal ich o vyčistenie našej podlahy. Slečna na druhej strane bola vskutku milá, podľa reakcií odborne skúsená a na moje otázky mala len profesionálne zdatné, no ústretové odpovede. Mal som zo všetkého viac ako dobrý pocit.

Už na druhý deň medzi mojimi pracovnými mailami pristála objednávka, cenová kalkulácia a potrebné informácie, takže po našom rýchlom schválení všetkých náležitostí sme vedeli, že o tri dni tu máme zamestnancov firmy A SERVIS LIPKA a naša podlaha sa konečne dočká nového, lepšieho vzhľadu.

Vďaka ústretovosti tejto spoločnosti sme dokonca nemuseli komplikovane a v strese, riešiť otázku finálneho termínu čistenia. Problémom bolo, že shop mávame poväčšine plný zákazníkov, dokonca sme otvorení aj v sobotu. Nájsť preto voľnú medzeru, kedy sa dajú takéto práce v pohode realizovať, nebýva ľahké.

Do úvahy…

prípravky na čistenie podláhDo úvahy preto pripadalo najmä večerné čistenie, aj to iba v sobotu. Firma A SERVIS LIPKA si však naše predstavy rada osvojila a bez väčších problémov súhlasila s večerným termínom. Aj to jasne ukázalo, že ide o profesionálov v každom ohľade, čo je výborná a priaznivá správa pre každého klienta, teda pre nás dvojnásobne. 

Okrem týchto podstatných vecí má však o kvalitách A SERVIS LIPKA presvedčilo aj veľké množstvo informácií, ktoré som pri hľadaní tej najlepšej upratovacej firmy na webe získal. Firma A SERVIS totiž pracuje na trhu už vyše dvadsať rokov, a preto získala cenné skúsenosti a poznatky, v tomto prípade o téme podláh a ich odborného čistenia. Príklady?

Pri zariaďovaní interiéru väčšina klientov podlahy vníma najmä ako praktické, odolné a dizajnové riešenie, ktoré bude spoľahlivo fungovať dlhé roky. Veľké množstvo majiteľov si myslí, že podlaha z dreva, vinylu, keramiky alebo betónu vlastne ani priveľa bežnej opatery nepotrebuje. Koniec-koncov, načo, veď to nie je perzský koberec, nie?

Určite…

fluatace podlahyUrčite je na tom kus pravdy, to sa nedá ani dajako vehementne spochybňovať. Riadne položená podlaha, ktorej dostatok času venoval skúsený remeselník, a navyše vyrobená z dobrého pripraveného materiálu, predsa vždy ponúkala dlhý zoznam reálnych výhod. Minimálne sa o ňu netreba toľko starať, čo je fajn

Poctivý odborník vám však na tieto slová odpovie, že pravidelná a fundovaná údržba by sa podlahe nemala v žiadnom prípade vyhýbať. Ďalej si ani netreba vymýšľať. Dlážka dostáva každý deň poriadne zabrať – desiatky a stovky krokov, detské hry, ťažké kusy nábytku, chemické vplyvy, nešetrné zaobchádzanie, no je toho na ňu práve tak dosť.

A navyše, svoj kus práce urobí aj plynúci čas, takže proces nebadateľného, ale neodvratného starnutia použitého materiálu, nie je možné nijako zastaviť, snáď len čiastočne zmierniť alebo na krátko pribrzdiť. Aj s týmto treba pri životnosti každej podlahy vážne počítať. 

V zásade…

voskovanie podláhV zásade vždy platí jedna „basic“ poučka. Podlaha sa nemá – nemala by sa – čistiť lacnými a  neznámymi chemickými prípravkami, ktoré vedia klamať telom, a najmä cenou. Obecne  sa uznáva, že znečistené podlahy si proste vyžadujú odborné a technologicky účinné čistiace postupy. Takže šetrenie na nesprávnom mieste sa vie škaredo vypomstiť.

Väčšina moderných typov podláh býva totiž v prípade neodborného a zbrklého počínania spojeného s procesom čistenia, prípadne aj nešetrným používaním, značne náchylná na rôznu úroveň mechanického poškodenia povrchu, v horšom prípade aj samotnej štruktúry.

Našťastie, dnes má zákazník po ruke veľa profesionálnych firiem, ktoré sa čisteniu podláh venujú dlhodobo a klientom vedia pomôcť. Zákazník by však mal byť v tomto smere opatrný a z ponuky firiem vyberať uvážene. Raz darmo, celé generácie platí, že kvalita niečo stojí, tým skôr, ak túžime po krásnej čistej a odolnej podlahe.

Kvalita…

renovácie podláhKvalita, a nejde len o tú, ktorú spájame s podlahami, by totiž mala byť vždy pevne spojená s vysokou odbornosťou, prevernou tradíciou, modernou technikou a technológiou, a najmä skvelými a v každom smere skúsenými profesionálni.

Upratovacia a čistiaca spoločnosť A SERVIS LIPKA svoje odborné služby prezentuje ako každodenné využívanie tých najkvalitnejších a najmodernejších technológií a postupov. Ich obsahom býva profesionálna údržba, ošetrovanie a čistenie podláh, ktoré je zásadne realizované len s pomocou výkonného a spoľahlivého kotúčového stroja.

Proces čistenia podlahy sa začína poctivým, no zároveň čo najšetrnejším vydrhnutím celej plochy. Pričom pracovníkom upratovacej firmy výdatne pomáha účinná a osvedčená chémia. Jednokotúčový stroj bol a je odborníkmi považovaný za jediné zariadenie podobného typu, ktoré dokáže súčasne vykonať detailne aj celkové vyčistenie každého typu podlahy. 

Vo…

čistenie mramorových podláhVo chvíli, keď je povrch čistenej podlahy vykartáčovaný, začnú špecialisti firmy pracovať s ďalším technickým zariadením. Ide o moderný, extrémne výkonný, no pritom k čistenej ploche nanajvýš šetrný vysávač. Sila tohoto stroja pomôže odstrániť uvoľnenú špinu, mastnotu a zvyšky zažratých nečistôt. Tento vysávač zvláda aj vysatie zvyšnej vody, ktorá sa na ploche udržala.

Hneď po vysávaní už podlaha klienta disponuje skutočne hygienickou čistotou. Napriek tomu sa však ešte raz dôkladne poumýva, ale len čistou vodou. Jej plocha vďaka tomuto kroku ostane chemicky neutralizovaná pred účinkami zvyškov použitého čistidla. Následne sa dlážka nechá pomaly vyschnúť.

Špecialisti firmy A SERVIS LIPKA sú odborníkmi s dlhoročnou praxou. Dôkladne poznajú nielen postup a technologické kroky spojené s čistením podláh, ale majú jasnú predstavu o chemických prípravkoch, ktoré môžu bezpečne použiť. Pri odbornom čistení podláh tak firma používa najmä zásaditú čistiaciu chémiu.

Pri…

čistenie podláh v domácnostiPri čistení ale býva aplikovaný i chemický prostriedok s kyslým charakterom. Tieto obzvlášť silné prípravky sa hodia na mimoriadne dôkladnú likvidáciu zvyškov vápna alebo cementu, prípadne iných zbytkov stavebných hmôt, ktoré by zásaditá chémia kvalitne nevyčistila.

Upratovacia a čistiaca spoločnosť A SERVIS LIPKA svojim zákazníkom trvale garantuje, že počas používania jednokotúčového stroja a špeciálnej, šetrnej chémie, neprichádza k žiadnym mechanickým, ani chemickým poškodeniam povrchu podlahy. Hlavnou istotou sú ale jej dôkladne vyškolení pracovníci, ktorí venujú výslednej kvalite práce a celkovej bezpečnosti čistenia tú najvyššiu možnú pozornosť.

Podobné nároky sú zo strany firmy kladené na čistiace kartáče a kefy. Vo svojom jednokotúčovom stroji A SERVIS používa kartáče najvyššej možnej kvality. Disponujú obzvlášť jemnými a šetrnými štetinami, takže sú dokonale funkčné a výnimočné presné. Ich mechanický pohyb podlahu nezaťažuje, tým skôr, aby ju poškodzoval.

Ďalšou…

čistenie liatych podláhĎalšou, a v zásade kľúčovou zložkou profesionálne ošetrenej podlahy, býva jej navoskovanie. Táto činnosť sa realizuje v procese tzv. fluatácie. Na suchú, čistú podlahu odborníci firmy A SERVIS postupne – využívajú pritom špeciálny stroj – nanášajú priemyselný polymér.

Vysokokvalitný priemyselný vosk zabezpečuje, že sa podlaha nebude rýchlo špiniť a zachová si svoj čistý, dokonalý vzhľad čo najdlhšie. Firma používa pololesklý, prípadne matný, veľmi odolný vosk nemeckej výroby. Polymér podlahe prepožičiava optimálnu a dlhodobú pružnosť aj protišmykový efekt, čo sú obzvlášť cenené a žiadané benefity.

Značka priemyselného polyméru PKD predstavuje unikátny, odolný typ vosku, ktorý funguje ako skvelý protektor, takže materiál podlahy nebýva náchylný na poškriabanie, dôsledky tvrdého zaobchádzania alebo nešetrné presuny nábytku.

Protišmykový…

čistenie priemyselných podláhProtišmykový efekt zase pomáha zvyšovať mieru bezpečnosti pri pohybe po samotnej podlahe. Každý zákazník iste ocení, že odborne navoskovaná podlaha sa dá udržiavať oveľa jednoduchšie a  komfortnejšie, pričom na nej tak ostro nevidno stopy ani otlačky nôh.

Vyčistená podlaha sa zvykne voskovať minimálne dvakrát až trikrát. Účelom je, aby sa na povrchu vytvorila maximálne odolná, jednoliata vrstva, ktorá zabezpečí nielen pružnosť a protišmykovosť, ale na mesiace dopredu ochráni čistý vzhľad podlahy. Klient spoločnosti A SERVIS LIPKA tak získava špičkovú kvalitu plus komplexný spôsob ošetrenia podlahy.

Asi vás nemusím presviedačať, že voľbu firmy Umývanie, čistenie podláh, sme s kolegom považovali za najlepšie riešenie, keďže od nášho prvého kontaktu z nich vyžarovala profesionalita, istota, odbornosť, ústretovosť a snaha maximálne pomáhať.

A tak…

cenník čistenie podláhA tak sa v sobotu podvčer v našom shope začalo pracovať a všetky vyslovené myšlienky sa len potvrdili. Dvojica zamestnancov A SERVIS LIPKA bola vo svojej práci suverénna, dokonale zohratá a veľmi dobre naladená, takže človek ani nemal pocit, že trávia víkendový večer pri čistení podlahy.

Všetko im išlo od ruky, podlahy vďaka chémii a kotúčovému stroju krásne vydrhli. Následne povysávali, ešte raz umyli a nechali vysušiť. Priznám sa, že už po týchto krokoch bola podlaha ako nová a dokonale vymenená. Mal som dojem, že lepšie to ani byť nemôže. Nakoniec som sa ale rád mýlil, lebo nanesený vosk jej finálny vzhľad premenil na neuverenie.

S kolegom…

S kolegom sme boli zaskočení, lebo až taký výsledok sme ani nečakali. Podlaha od nás dostala výbornú a firma A SERVIS LIPKA takisto. Trúfam, si čistenie podláh cena z m2povedať, že veľká hviezdička tam patrí tiež. Tak perfektne odvedená robota je v našich zemepisných šírkach ešte stále malým prekvapením, nehovoriac o prístupe k zákazníkovi.

A preto s plnou zodpovednosťou tvrdím, že ak u vás doma, či vo firme potrebujete, aby sa vaša podlaha opäť rozžiarila čistotou a najvyššou kvalitou, voľba upratovancej poločnosti A SERVIS LIPKA bude tým najsprávnejším a najvýhodnejším riešením