Hĺbkové Čistenie Kobercov a sedačiekNa tú zákazku si pamätám veľmi dobre, keďže miesto, kde sme pracovali nebola domácnosť, ani žiadna firma, ale materská škola, do ktorej chodievali aj moje deti. Pani riaditeľka je anjel, ktorý deťom číta v očiach, takže škôlka má výnimočné meno široko-ďaleko. Mnoho rodičov neľutuje ani dlhšie cestovanie, aby mohli svoje deti umiestniť práve sem.

Z vlastnej skúsenosti preto viem, že skvelé zohraté osadenstvo škôlky sa venuje deťom s láskou a trvalým záujmom, čo na deťoch musí videť aj absolútny ignorant. Atmosféra tu býva vynikajúca a rodičia by pre hladký chod škôlky urobili prvé i posledné.

Takže ma svojim spôsobom neprekvapilo, keď nám do firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., čistenie kobercov Prievidza, zavolal môj dobrý priateľ. Jeho syn ešte do tejto škôlky chodí, a tak mal jeho telefonát spojitosť aj s ňou. Poprosil ma, či môže do škôlky objednať našu firmu, aby vyčistila deťom koberec v tej veľkej dennej miestnosti. Sprvu ma to udivilo, ale rýchlo som pochopil podstatu jeho prosby.

Nedávno naše deti prežili veľkú a nesmierne originálnu zábavu. Veď to poznáš, tie ženy by sa deťom doslova rozdali, hovoril priateľ. Riaditeľka im vraj na pol miestnosti rozložila dajaké staré nevyužité plátno a dala im absolútnu tvorivú slobodu. Môžu si vraj na tej bielej ploche maľovať a kresliť, čo majú na svete najradšej.

Ale pozor, milé deti…

Ale pozor, milé deti, každý nech si maľuje na svojom vybranom miestečku. Pokúsime sa nečmárať, ale kreslíme. Spolu určite urobíme veľa krásnych, veselých obrázkov, ktoré na našom maliarskom plátne stvoria jeden veľký, velikánsky – pre celú škôlku.hĺbkové tepovanie kobercov, čistenie sedačiek

Deťom rozdali hrste fixov, pasteliek, ceruzky, liehové značkovače, proste všetko, čím sa dalo kresliť, maľovať, skicovať alebo kolorovať. No čo ti poviem, popisoval mi tú situáciu priateľ, decká boli auf a škôlka pripomínala nielen rozľahlý ateliér, a na istý čas aj nezvyčajne stíchla. Situácia bola totiž pre umeleckú omladinu výnimočná a nanajvýš vzrušujúca.

Trvalo to snáď hodinu, pol druha, keď bolo treba končiť. Plátno deti pokryli obrázkami od výmyslu sveta, takže zámer pani riaditeľky sa viac-menej podaril. Celostný pohľad na plátno v človeku vzbudzoval nečakaný dojem a plocha pôsobila naozaj originálne. Riaditeľka s kolegyňou plátno zrolovali a tešili sa, že myšlienka vyšla.

Náladu im však nečakane pokazila nečakaná, a trochu podcenená komplikácia. Deti počas tvorivej a slobodnej činnosti, pochopiteľne zabudli, že veľké plátno pokrýva len časť koberca, a tak sa ich skvelé nápady, rôzne figúrky, usmiate slniečka a modré stromy, dostali i na koberec, a to v množstve a farebnosti, ktoré proste nešlo ignorovať.

Asi si vieš celkom živo predstaviť…

Asi si vieš celkom živo predstaviť, čo to v našej škôlke spôsobilo, pokračoval dlhoročný kamarát. Riaditeľka sa preto aj s kolegyňami rozhodli, že ostanú v práci nejakú hodinku navyše a pokúsia sa ten nešťastný koberec vyčistiť, nech ráno, keď prídu deti, vyzerá zase k svetu. Klasické, také to domácke tepovanie, ale narobilo na ploche koberca ešte viac galiby.

Tepovanie sedačiek a gaučovPigment pasteliek, fixiek a liehových značkovačov zafungoval a na pár miestach sa do vlákien jednoducho vpil. Videl som tie fľaky na vlastné oči a vyzerajú dosť podivne, popísal celú situáciu priateľ. A to som dosť neporiadny chlap, ktorý poriadok nerieši, ako to potom môže pôsobiť na poriadkumilovnú babu, čo?

Mimochodom, už som hovoril aj s riaditeľkou. Údajne chce na svoj účet objednať upratovaciu firmu a dať koberec do poriadku, čo sa mi zdá ako úplný nezmysel. S rodičmi sme sa spolu dohodli, že sa škôlke poskladáme a čistenie deťom podarujeme. Vedel by si to, prosím Ťa, zorganizovať, pravda, ak ešte stále pracuješ pre A SERVIS LIPKA, hmm?

Súhlasil som veľmi rád…

Súhlasil som veľmi rád a popoludní do škôlky zašiel osobne. Riaditeľka si ma dobre pamätala, a tak nebol veľký problém nadviazať zmysluplný, aj keď nie práve jednoduchý rozhovor. No po pár vetách sa naše pozície a motivácie celkom vyjasnili, takže sa už dalo pokračovať celkom cielene.

Tá dobrá duša v bielom plášti plánovala zavolať dajakú tepovaciu firmu, lebo – podľa jej vlastných slov – sú cenovo prístupné a je z čoho vyberať. Dokonca už mala aj cenovú kalkuláciu od firmy, ktorá sa venuje extrakčnému čisteniu. To viete, nedalo mi, aby som ako profesionál pracujúci roky v upratovacej firme, nechal bežať takýto scenár.Ako vyčistiť koberec? Ako a prečo?

Citlivo som pani riaditeľke naznačil, že v tejto brandži sa pohybujem už dosť dlho a rád jej vysvetlím, ako fungujú rôzne metódy čistenia kobercov. Nakoniec si aj tak vyberiete sama, ale s dostatkom informácii a finančným darom od rodičov, keďže peniaze na čistenie koberca sú už medzi nimi vyzbierané. Dohodnuté?

Keďže mám zrejme od prírody…

Keďže mám zrejme od prírody cenný dar obchodníka a psychológa zároveň, súhlas mi bol veľkomyseľne a s úsmevom udelený a ja som mohol začať s vysvetľovaním dvoch metód čistenia – extrakčným systémom a tou našou metódou, ktorú používa A SERVIS LIPKA, teda hĺbkovým strojovým čistením.

Džentlmensky som dal prednosť konkurencii a začal hovoriť o extrakčnom čistení, všeobecne známom ako tepovanie. Treba uznať, že má svoje nesporné výhody. Ceny bývajú prijateľné, výber upratovacích firiem široký a pri rozumnom nastavení nárokov, môže v istom zmysle pre klienta predstavovať prijateľnú alternatívu.

V čom teda spočíva podstata tejto metódy. Vďaka tepovaču, nazýva sa tiež extraktor, vpraví jeho obsluha do koberca roztok teplej vody a vybranej čistiacej chemikálie. Hustá pena sa dostane do kontaktu s nečistotami a postupne ich z koberca uvoľňuje na povrch. Po uplynutí potrebného času, môže obsluha začať čistenú plochu vysávať.

Vo väčšine prípadov upratovacie firmy využívajú opäť služby tepovača, ktorý sa však musí prepnuť do režimu vysávania. Obsluha tak postupne celý koberec zbaví všetkej zvyšnej peny, pričom pena slúži ako špecifický, netradičný nosič, v ktorom sa chemickou cestou sústredila uvoľnená špina a nečistoty z koberca

Po tomto kroku je koberec čistý…

Škvrny na koberci - Ako vyčistiťPo tomto kroku je koberec čistý a ostáva len počkať, kým sa poriadne vysuší, aby sa mohol normálne zaťažovať a používať. Sušenie sa pritom považuje za nedeliteľnú súčasť celej metódy, a tak sa treba obrniť trpezlivosťou, lebo v priemere trvá od troch do deviatich hodín. Záleží na konkrétnych podmienkach v miestnosti.

To znie celkom povzbudivo a zaujímavo, konštatovala usmiata pani riaditeľka. Má tepovanie aj nejaké mínusy? Keď už tu mám odborníka, treba sa informovať priamo pri zdroji, nie? Riaditeľka bola vždy otvorená a veselá dáma, takže som sa ešte vrátil k extrakčnému spôsobu čistenia a možným rizikám, ktoré by mal zákazník poznať skôr, než sa rozhodne.

Viete, pokračoval som. Voda a vlhkosť čistiť pomáhajú, ale ak je tej vody veľa, sú s ňou iba problémy. Pri extrakčnom čistení koberec nasaje značné množstvo vlhkosti, ktoré sa však nedá z koberca odstrániť inak, ako trpezlivým čakaním, kým sa celá plocha vysuší. Tento proces má však svoje úskalia.

Uvoľnená špina sa pri tepovaní neodstráni celkom, a preto suchý koberec veľmi často pokryjú druhotné fľaky a škvrny. Ide o nečistoty vyplavené na povrch, ktoré však zastaraná technológia extrakcie nezvládne. Klient ich tak po pár hodinách určite nevíta s otvorenou náručou. Naviac, finálne sušenie potrebuje absolútny pokoj, takže po vlhkom koberci by sa nemalo chodiť, ani ho inak zaťažovať.

Dobre, to u mňa mení situáciu…

Dobre, to u mňa mení situáciu, doplnila ma riaditeľka. A teraz by som ešte rada spoznala metódu, ktorú využíva vaša firma, myslím, že A SERVIS LIPKA, nemýlim sa? Nič jednoduchšie, nadviazal som na jej prosbu. Naša spoločnosť je na trhu už mnoho rokov a za ten čas sme si urobili veľmi dobré meno.Tipy a triky na čistenie kobercov

Okrem kvalitného a oceňovaného čistenia kobercov poskytujeme našim zákazníkom aj široký register upratovacích služieb, ale o tom snáď inokedy, napríklad po veľkom maľovaní materskej škôlky, hmm? Firma A SERVIS LIPKA teda ponúka systém čistenia známy pod označením – hĺbkové strojové čistenie.

Podstata tohoto systému má tri trvalé východiská, či oporné body. V prvom rade, ide o výkonnú techniku, ktorá – ak chceme – tvorí niečo ako náš hardvér. Špičková a unikátna čistiaca chémia od firmy Bosch RTS sa dá označiť za kľúčový softvér, pričom ho zásadným spôsobom dopĺňa precízna obsluha, ktorú roky tvoria skúsení a dokonale vyškolení pracovníci spoločnosti A SERVIS LIPKA.

Tieto tri basic prvky sú navzájom prepojené a obzvlášť citlivo vyladené, takže dokážu zvládnuť akúkoľvek úlohu, ktorá je spojená s čistením kobercov. Ako to funguje? Koberec začneme čistiť tak, že do jeho hĺbky – až do samej štruktúry materiálu – aplikujeme jedinečný chemický prípravok firmy Bosch RTS. Tento vysokoúčinný roztok disponuje unikátnymi vlastnosťami. Zásadným spôsobom nám pritom pomáha extrémne výkonný kotúčový stroj s rotačnými kefami.

Spomínaná čistiaca kozmetika firmy…

Spomínaná čistiaca kozmetika firmy Bosch RTS dokáže v štruktúre koberca doslova malé zázraky. Nielenže spoľahlivo a rýchlo uvoľnuje špinu a rokmi zachytené nečistoty, ale zvládne aj nekompromisnú likvidáciu, zdravie ohrozujúcich alergénov, rôznych druhov roztočov a mikroorganizmov, ktoré ku každému kobercu neodmysliteľne patria.

Naša firma preto koberec nielen čistí, ale ho pre svojho klienta dokonale dezinfikuje, čo na trhu neponúka každý. Hovoriť o tom, že toto výnimočné plus ocenia – povedzme – rodiny s deťmi alebo materské škôly, či zdravotníce zariadenia, by v tejto chvíli pôsobilo trochu domýšľavo, doplnil som, ale je to tak. Pani riaditeľka moje slová pochopila celkom presne.

Škvrny na koberci a ich odstraňovanieAkonáhle sme sa teda účinne a dlhodobo vysporiadali so špinou, roztočami a všetkou tou mikroháveďou, prichádza na rad druhý dôležitý krok nášho čistenia, ktorým je vysávanie. Firma A SERVIS LIPKA používa špičkové, výkonné vysávače, ktoré sa prezentujú až trojicou motorov, čo je signál, že sila nášho vysávania je skôr na úrovni prírodného úkazu.

Tento neobyčajný sací výkon tak predstavuje záruku, že so zbytkovou penou z povrchu koberca, odstránime všetku špinu, roztoče aj rizikové alergény. Tkaninu zároveň zbavujeme zvyšnej vlhkosti, takže zákazník už nemusí čakať, kým mu koberec vyschne. Môže ho po skončení našej práce užívať prakticky ihneď, bez obáv a časových limitov.

No, to sa počúva ešte lepšie…

No, to sa počúva ešte lepšie, ako slová použité pri extrakčnej metóde, potvrdila riaditeľka. A čo cena, ak to vyzerá tu? Jasné, pokračoval som ďalej, dajaký rozdiel tu iste nájdeme, ale spomínané výhody a bonusy, ktoré ponúka A SERVIS LIPKA a jeho hĺbkové strojové čistenie, nepochybne stoja za každý vložený cent.

Aby som bol vo svojom konštatovaní ešte presnejší. Finálny vzhľad kobercov čistených týmito dvoma metódami sa skrátka nedá porovnať. Koniec-koncov, každodenné reakcie našich mnohých zákazníkov, najrôznejšie recenzie a kladné hodnotenia klientov, hovoria o veci celkom jednoznačne.Čistiace prostriedky na koberce a čalúnenie

Pani riaditeľka sa potom ešte raz prešla po koberci, ktorý deti vo svojom tvorivom nadšení skrášlili viac, ako sa čakalo a prikývla. Vybavili sme tak formality s časom a termínom, dohodli sa finančné detaily spojené so zbierkou rodičov a o tri dni sme s kolegom stáli v miestnosti s pokresleným kobercom.

Termín sme dali na sobotu…

Termín sme dali na sobotu, keďže v tyždni to prakticky nepripadalo do úvahy. Takéto víkendové služby sú ale pre nás, z firmy A SERVIS LIPKA celkom bežné. Dokonca majú svoje zvláštne čaro, lebo v týchto dňoch sa robí o niečo menej hekticky a ľudia bývajú oveľa pokojnejší a menej vystresovaní.

čistenie kobercov, sedaček, čalúneniaTakže po príprave a zapnutí kotúčového stroja nabrala naša práca obrátky a dostala sa do bežného rytmu. Dokonca sme ani nepostrehli, že sa pani riaditeľka sa občas zvedavo pristaví a nakukne do miestnosti. Išlo nám to ale ako po masle, a tak sme mali zhruba o hodinu všetku prácu hotovú. Reakcia našej milej dámy bola spontánna a pripomínala detské oči.

Ako povedala, koberec sa vrátil v čase a vyzerá presne tak, ako keď som ho sem pred piatimi rokmi s manželom kládla. Krásne čistý, voňavý a svieža, prebudená farba. Zároveň ma teší je do hĺbky vydezinikovaný, takže deti sa na ňom môžu hrať a baviť bez obáv. Skvelé, páni, skutočne skvelé, opakovala plná spokojnosti.

Asi je zbytočné hovoriť o tom, že takého, a podobné zákazky, ma dokážu spoľahlivo nabudiť na dlhé týždne dopredu. Snáď aj preto mám svoju prácu v A SERVIS LIPKA stále rád. Je totiž nielen o kobercoch, ale v prvom rade o ľuďoch a ich radosti z nami odvedenej práce.